Merkezi Süpürge Sistemi

1994 yılından bugüne kadar ülkemizde kullanılan “Merkezi Süpürge Sistemi” apartman dairelerinden villalara, ofislerden iş merkezlerine, atölyelerden taslarfabrikalara temizliğin ihtiyaç olduğu her yerde kullanılmaktadır. Yeni ya da eski yapılara kolaylıkla monte edilebilmektedir. Ana vakum ünitesi; temizlik yapılan mekanın dışına (kalorifer dairesi, garaj, bodrum binanın dış cephesi gibi) monte edilir. Yapının çeşitli kat ve bölümlerine özel vakum prizleri monte edilir. Temizlik, vakum prizlerine takılan esnek bir hortum ile yapılır. Hortumun ucuna takılan temizlik elemanları taşınabilir süpürgelerde kullanılan aksesuarlara benzemektedir.

Sistemin ana vakum ünitesi; temizlik yapılan mekanın dışında (depo, garaj, kiler, balkon vs. gibi) monte edildiği için ortamda emiş sesinden başka ses duyulmaz. Temizlik yaparken telefonla konuşabilir, televizyon izleyebilir, müzik dinleyebilir, uyuyan kimseleri rahatsız etmezsiniz.
Çekilen toz ve kirler, vakum hatları vasıtası ile ana vakum ünitesine iletilir. Vakum ünitesinde, çöpler filtre edildikten sonra ağır hava atmosfere verilerek, gözle görünmeyen, alerjiye neden olan polen ve toz böcekleri temizlik yapılan ortamdan uzaklaştırılmış olur. Sistemin bu özelliği nedeniyle solunum sistemi hastaları temizlik yapılan ortamda rahatsız olmadan kalabilirler.

Merkezi süpürge kullanırken arkanızdan çekip götürdüğünüz tek şey; temizlik hortumudur (7,5 – 9 – 10,5 – 12 veya 15 m uzunluklarında). Yüksek emiş gücü nedeniyle temizlik yapılan alandan bir defa geçmeniz yeterli olduğu için portatif süpürgelere göre daha hızlı temizlik yapar ve daha az elektrik enerjisi harcarsınız. Esnek ve kullanılacak alana göre uzunluğu ayarlanabilen temizlik hortumu ile koltuklar, kanepeler, merdivenler, tavanlar, perdeler ve otomobilinizi zarar vermeden temizleyebilirsiniz. Özel olarak tasarlanmış aksesuarlar parke ve mobilyalarınızı korur.

Özel olarak tasarlanmış vakum üniteleri sayesinde, halılarınızı yıkayabilir, şampuanlayabilir, suyunu çekebilir, tıkanık lavobolarınızı açabilir, banyo ve tuvaletlerinizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Dünyanın ilk ve tek ıslak-kuru temizlik yapabilen “Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemi” stoklarımızda mevcuttur. Otomatik vakum ünitelerinde filtre ve çöp torbası gerektirmeden ıslak-kuru çekilen toz ve kirler mevcut pis su hattına bağlanarak sifon metoduyla kanalizasyon şebekesine verilmektedir.

 

KONUT SERİSİ1

Apartman dairesi, Rezidans, Villa, Yalı, Köşk, Malikane, Karavan, Otobüs, Yat

 

 

 

 

 

 

 


 

TİCARİ SERİ4

Feribot ,Yurt, Huzurevi ,Otel, Tatil Köyü, Sinema, Tiyatro, Müzik Center, Kuaför, Oto Kuaför, Restaurant, Cafe, Pastane, Showroom, Kütüphane, Ofis, İş Merkezi, Alışveriş Merkezi

 

 

 

 

 


 

ENDÜSTRİYEL SERİ5

Atölye, İlaç Fabrikası, Yem Fabrikası, Gıda Fabrikası, Un Fabrikası, Seramik Fabrikası, Plastik Fabrikası, Ahşap İşleme Tesisi, Mobilya Fabrikası, Tekstil Fabrikası